Kredyty gotówkowe należą do tych produktów bankowych, którymi interesuje się najwięcej osób. Taka sytuacja nie powinna dziwić, z każdym rokiem bowiem dostęp do tej fory finansowania zakupów jest coraz łatwiejszy.

Bez zaświadczeń i zbędnych dokumentów

Obecnie niemal każdy bank proponuje klientom możliwość zaciągnięcia kredytu gotówkowego bez konieczności przedstawiania zaświadczenia o zarobkach. Oczywiście kwoty, o jakie można się ubiegać na takich zasadach nie są zaliczane do bardzo wysokich, jednakże bez problemu można uzyskać finansowanie w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych. Klient w takiej sytuacji najczęściej podpisuje jedynie oświadczenie o wysokości miesięcznych dochodów, będące podstawa do rozpatrzeni wniosku.

Preferencyjne warunki i wysokość oprocentowania

Coraz częściej także w propozycji banków można znaleźć tak zwane kredyty na preferencyjnych warunkach. Najczęściej mają one przede wszystkim znacznie obniżone oprocentowanie, dzięki czemu klienci spłacają o wiele mniej kredytu wraz z naliczonymi kosztami. Jednak bywa, iż górna granica wysokości takiego kredytu wynosi na przykład dziesięć tysięcy złotych, i klienci zainteresowani propozycją w wyższej kwocie muszą skorzystać z innych ofert. Warto także sprawdzić okres kredytowania, bywa że kredyty promocyjne mają znacznie krótszy okres spłaty niż inne oferty. Wiąże się to przede wszystkim z tak zwanym ryzykiem kredytowym, czyli wyliczeniami banków dotyczącymi spłacalności zobowiązań. Wynika z nich, iż kredyty zaciągane na dłuższe okresy są obarczone znacznie większym ryzykiem niż te, w których okres spłaty wynosi na przykład rok.

Inne ciekawe propozycje kredytowe

Klienci zainteresowani kredytami mogą liczyć na wiele innych, ciekawych propozycji, które banki kierują do nich w ramach ofert kredytowych. Jedną z takich właśnie możliwości, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem są między innymi wakacje kredytowe. Propozycja ta polega na możliwości zawieszenia spłat rat kredytu na określony okres, oczywiście po spełnieniu warunków zapisanych w umowie. Najczęściej banki wymagają, aby raty kredytu były regulowane terminowo, zaś sama chęć skorzystania z wakacji kredytowych zgłoszona była odpowiednio wcześnie. Oczywiście wszelkie regulacje dotyczące tej możliwości znajdują się w umowie o kredyt.

Komentarze zostały wyłączone.