Getin Noble Bank jednym z banków uniwersalnych jakie działają w Polsce.

Getin Noble Bank jest bankiem jaki powstał w 2010 roku. Bank został utworzony w wyniku połączenia Noble Banku z Getin Bankiem. Obecnie prezesem Banku jest Artur Klimczak. Jest to bank uniwersalny, który ma notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Bank znajduje się na szóstym miejscu banków w Polsce biorąc pod uwagę wartość aktywów. Bank zajął trzynaste miejsce biorąc pod uwagę liczbę jego placówek. Wyłonił się on dzięki fuzji banków jakie należały do Getin Holding SA. Połączenie banków miało na celu stworzenie idealnego banku uniwersalnego, jaki będzie miał bogatą ofertę produktów zarówno z zakresu finansowania, inwestowania jak i oszczędzania.

Bankowość detaliczna i prywatna Getin Noble Banku.

Bankowość detaliczna Getin Noble Banku obecnie prowadzi Getin Bank, zaś pion bankowości prywatnej reprezentowany jest przez Noble Bank. Private banking skierowane jest do bardziej bogatszej części klientów. Oferowane są standardowe produkty finansowe do jakich zalicza się kredyty gotówkowe, kredyty hipoteczne, karty kredytowe, kredyty samochodowe, a także produkty inwestycyjne i depozyty. W ramach oferty bank oferuje nam pośrednictwo i doradztwo w nieruchomościach, a także wspiera klientów od strony prawnej i podatkowej. W ofercie banku znajdziemy również usługi maklerskie. Z oferty Getin Noble Banku mogą skorzystać klienci indywidualni, jak również małe i średnie przedsiębiorstwa. Połączenie Getin Banku z Noble Bankiem sprawiło, że bank zaczął się lepiej rozwijać i znalazł się w pierwszej piątce najlepiej działających banków jakie mamy w Polsce. Ponadto jest to bank, który ma przewagę kapitału polskiego i jest jednym z największych banków komercyjnych jakie mamy w naszym kraju.

Działalność banku nastawiona jest na produkty finansowe, inwestycyjne i oszczędnościowe. W ofercie znajdą coś dla siebie także samorządy i ogromne korporacje. Bank oferuje również bankowość internetową. Obecnie klienci mają do dyspozycji ponad pięćset oddziałów. Bank nabył jakiś czas temu wszystkie akcje jakie należały do DExia Kommunalkredit Bank Polska. Był to bardzo dobry zakup, gdyż wszystkie akcje bank kupiła za 70% ich wartości netto.

Komentarze zostały wyłączone.