Chcesz uzyskać jak najlepsze warunki hipoteki? Określ z wyprzedzeniem kwotę, którą będziesz mógł przeznaczyć na zaliczkę i miesięczną płatność, na którą Cię stać. Możesz nawet sprawdzić swoją zdolność kredytową, aby nie było żadnych niespodzianek podczas spotkania z pożyczkodawcą. Możesz to łatwo zrobić za pośrednictwem dedykowanych do tego zadania firm – za niewielką opłatą. Jeśli zrobisz to sam, nie liczy się to jako zapytanie w raporcie kredytowym.

Zachowaj ostrożność podczas kupowania kredytów hipotecznych, ponieważ za każdym razem, gdy pożyczkodawca sporządza raport, może to wpłynąć na Twój wynik. Zacznij od wstępnej akceptacji. Jeśli odmówiono ci, możesz popracować nad poprawą swojej sytuacji, zanim zaczniesz szukać nieruchomości. Pośrednik kredytów hipotecznych często jest chętny do pomocy w zaplanowaniu porządku przed ponownym złożeniem wniosku.

Wybór dostawcy kredytu hipotecznego to bardzo osobista decyzja. Niezależnie od wybranej opcji upewnij się, że rozumiesz warunki kredytu hipotecznego, zanim podpiszesz umowę. Aby pomóc Ci upewnić się, że jesteś jak najlepiej przygotowany, oto kilka pytań, które należy zadać:

Co ze stopą procentową? Czy jest stała czy zmienna?

Stałe stawki oznaczają, że Twoja miesięczna płatność będzie zawsze taka sama przez cały okres. Stawki zmienne mogą być niższe, ale mogą się zmieniać, w górę lub w dół, przez cały okres.

Czy mogę dokonać płatności ryczałtowej?

Jeśli znajdziesz dodatkową gotówkę „pod materacem”, możesz chcieć spłacić kredyt hipoteczny trochę szybciej. Przedpłaty mogą być dozwolone lub nie, w zależności od warunków umowy.

Ile czasu potrzeba do zakończenia spłaty kredytu hipotecznego?

Typowe okresy to 25 lub 30 lat.

Kiedy mogę odnowić lub renegocjować?

Może to trwać od 6 miesięcy do 10 lat, ale 5 lat to najpowszechniejszy termin.

Czy są jakieś inne koszty?

Przed sfinansowaniem kredytu hipotecznego możesz ponieść dalsze wydatki. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają wyceny domu. Ponadto pożyczkodawcy zazwyczaj chcą zobaczyć dowód ubezpieczenia, który może wymagać wydatków na kominek / piec na drewno, instalację wodno-kanalizacyjną lub elektryczność.

Opcje na przyszłość

Nie martw się. Nigdy nie musisz utknąć na zawsze z konkretnym pożyczkodawcą lub określoną stawką. W umowie kredytu hipotecznego będziesz negocjować umowę, która obowiązuje przez określony okres zwany terminem. Pod koniec tego czasu możesz renegocjować lepszą stopę procentową z tym samym pożyczkodawcą, a nawet zdecydować się na finansowanie w innym miejscu.

W przypadku zerwania umowy przed upływem terminu obowiązywać będą kary i opłaty. Jeśli jednak uda Ci się uzyskać bardzo dobrą ofertę z niższą stopą procentową przed końcem okresu, opłacenie opłat może być dla Ciebie opłacalne. Pamiętaj, że rzadko się to zdarza, dlatego zawsze szukaj pomocy profesjonalisty przed podjęciem decyzji o zerwaniu umowy kredytu hipotecznego.

Bez względu na to, czy pracujesz z bankiem, czy z brokerem hipotecznym, będziesz z nimi blisko współpracować i tworzyć relacje. Poproś o referencje i rozważ pocztę pantoflową od rodziny, przyjaciół, a nawet pośrednika w handlu nieruchomościami, zanim zdecydujesz się na konkretny bank lub pośrednika hipotecznego. Rozmawiając z innymi osobami, które mają już ten etap za sobą, skorzystasz z ich doświadczenia, co z pewnością pozwoli Ci się postarać o lepsze warunki kredytu, bądź też uniknąć błędów już popełnionych przez inne osoby. To naprawdę cenna wiedza, z której głupotą byłoby nie skorzystać! Pamiętaj o tym i aplikuj mądrze.

Komentarze zostały wyłączone.