Niewątpliwie kredyt samochodowy jest jednym z najbardziej popularnych narzędzi służących do finansowania zakupu samochodu. Wszystko za sprawą tego, że jest dostępny zarówno dla osób fizycznych jak i firm. Dzięki takiemu kredytowi można nabyć nowy samochód lub używany. Należy jednak pamiętać o tym, że taki kredyt łatwo się zaciąga, a gorzej spłaca. Dlatego przed chęcią wystąpienia do banku z wnioskiem kredytowym należy do tej procedury dobrze się przygotować.

Kredyt samochodowy w banku, gdzie posiadamy konto

Gdy będziemy wiedzieć, jaki model samochodu nas interesuje to pierwsze zapytanie o ofertę kredytu samochodowego powinniśmy skierować do banku, w którym posiadamy konto rozliczeniowe (rachunek osobisty lub firmowy), na który wpływa nasze wynagrodzenie. Dzięki temu w najszybszy sposób dowiemy się czy w ogóle mamy szansę na uzyskanie kredytu samochodowego. Powinniśmy skorzystać z tej opcji, ponieważ bank doskonale zna naszą historię finansową, a pracownik szybko sprawdzi wszystko w systemie. Dzięki temu otrzymamy najbardziej trafną analizę zdolności kredytowej.

Symulacja kosztów kredytu samochodowego

Symulacji kosztów kredytu samochodowego możemy dokonać poprzez kalkulator kredytu samochodowego, który dostępny jest w sieci internetowej. Dzięki temu narzędziu dowiemy się ile mniej więcej będzie wynosić miesięczna rata kredytu samochodowego. Aby skorzystać z kalkulatora należy wprowadzić następujące dane:

  • przeznaczenie kredytu – zakup używanego samochodu lub nowego z autoryzowanego salonu samochodowego,
  • rok produkcji pojazdu, jego cenę, wkład własny oraz walutę, w której chcemy zaciągnąć kredyt samochodowy.
  • rodzaj pojazdu – czy jest to samochód osobowy, ciężarowy, motocykl, quad, motorower czy też skuter,

Należy również uwzględnić to, czy chcemy dodatkowe ubezpieczenie kredytu samochodowego, o jaką kwotę wnioskujemy i na jaki okres czasu. Dzięki temu uzyskamy porównanie kredytów z różnych banków i po namyśle będziemy mogli wybrać najbardziej odpowiednią ofertę dla siebie, która spełnia nasze oczekiwania. Jeśli szukasz kredytu na samochód już dziś skorzystaj z internetowych porównywarek kredytów samochodowych.

Komentarze zostały wyłączone.