Kredyty gotówkowe to najlepsza opcja dla osób które chciałby mieć lepszą płynność finansową nawet kiedy wykorzystają środki zgromadzone w poprzednich okresach. Osoby takie mają do wyboru co najmniej trzy rodzaje kredytów gotówkowych, z których mogą wybierać w zależności od tego kim są i czego potrzebują. W tym artykule charakteryzuję po kolei każdy z nich.

Limit kredytowy na rachunku i karty kredytowe.

Pierwszy jest limit kredytowy na rachunku. W tym przypadku klient ma do dyspozycji dodatkowe środki na swoim rachunku, aby otrzymać taki limit przede wszystkim trzeba posiadać rachunek w danym banku i to przez pewien okres tak jak na przykład przez pół roku. Trzeba tutaj spełniać także podstawowy warunek jak w przypadku każdego innego kredytu, którym jest zdolność kredytowa. Aby posiadać zdolność kredytową trzeba mieć stałe źródło dochodu a aby to udowodnić bankowi trzeba okazać stosowne dokumenty chodź w przypadku limitu kredytowego w rachunku bieżącym bank samo może określić po części zdolność kredytową na podstawie operacji przeprowadzonych na rachunku. Bardzo podobnym funkcjonalnie produktem jest karta kredytowa. W tym przypadku podobnie jak w limicie trzeba spełniać podstawowe warunki aby otrzymać kredyt jednak nie potrzeba posiadać rachunku bieżącego w danym banku. Główne podobieństwo tych dwóch kredytów gotówkowych polega na tym że klient dysponuje wynegocjowaną z bankiem kwotą w ramach limitu jednak płaci odsetki tylko za faktycznie wykorzystane środki. Oczywiście nie należy zapominać o dodatkowych prowizjach związanych z przygotowaniem i udzieleniem kredytu przez bank.

Przelew i inne

Kolejną bardzo popularną formą kredytowania gotówkowego jest po prostu przelew określonej kwoty pieniędzy na konto klienta. Nie ma tutaj zbyt wielu charakterystycznych cech przez co ta forma jest zazwyczaj tańsza od dwóch wymienionych wyżej. Po prostu klient składa dokumenty i otrzymuje bądź nie pieniądze. Oczywiście są tutaj różne odmiany i systemy jak na przykład kredyt studencki gdzie klient dostaje przelewy o określonych porach i spłaca je po określonym czasie. Istnieją także różnego rodzaju hybrydy łączące w sobie cechy różnych produktów finansowych. I tak mamy na przykład pożyczkę hipoteczną gdzie aby otrzymać pieniądze potrzebny jest jakiś zastaw ale z drugiej strony można uzyskać pieniądze na lepszych warunkach na dłuższy okres czasu.

Podsumowując kredyt gotówkowy to taki, który możemy przeznaczyć na dowolny cel ale jednocześnie jest droższy od innych kredytów (tych na konkretny cel) i tańszy od pożyczek.

Komentarze zostały wyłączone.