W życiu może dochodzić do wielu nieprzewidzianych sytuacji. Przykładowo wystąpi niespodziewana naprawa samochodu lub remont mieszkania. Z pewnością w zależności od tego jaka kwota jest potrzebna kredytobiorcy może on zdecydować się na to, aby złożyć kredyt gotówkowy lub pożyczkę hipoteczną. Z pewnością jedno i drugie rozwiązanie może składać się z określonej liczby plusów i minusów. Warto mieć świadomość o najważniejszych różnicach wynikających w przypadku kredytu gotówkowego lub pożyczki hipotecznej.

Kredyt gotówkowy składa się ze złych oraz dobrych stron. W sytuacji kiedy kredytobiorca będzie potrzebować kredytu na mniejszą kwotę, przykładowo niewielki remont bądź kupno sprzętu, to oczywiście najlepsze rozwiązanie może dotyczyć kredytu gotówkowego. Oczekiwanie na przyznanie decyzji będzie dotyczyć od kilku godzin do nawet kilku dni. Duża liczba banków w zakresie takiego rozwiązania będzie wymagać jedynie niedużej ilości papierów. Bardzo często wystarczające jest posiadanie dowodu osobistego oraz zaświadczenia o zarobkach. Główny minus takiego rozwiązania to oczywiście duże oprocentowanie. Prowizja w tym przypadku wynosi około 5%. Jeśli chodzi o oprocentowanie to może ono sięgać 16%.

Jaka może być największa zaleta jeśli chodzi o pożyczkę hipoteczną? W tym przypadku będzie to dotyczyć oczywiście niedużego oprocentowania, a chodzi tutaj o zakres od 8 do 10%. Dlaczego bank może sobie na to pozwolić? Przede wszystkim jest to spowodowane zabezpieczeniem jako nieruchomość. Jaki podmiot najczęściej będzie wybierać pożyczkę hipoteczną? W tym przypadku osoby jakie się o nią starają dotyczą tych, które będą potrzebować kwoty większej jaka może wystąpić w odniesieniu do kredytu gotówkowego. Kwestia jaka dotyczy pożyczki hipotecznej dotyczy oczywiście posiadania zaświadczenia o regularnych dochodach, kompletu dokumentów. Dość często może być wymagany akt notarialny, tutaj będzie występować odpis z księgi wieczystej oraz wycena. Właśnie na tej podstawie bank jest w stanie przeanalizować złożony wniosek. Otrzymanie decyzji może polegać na oczekiwaniu nawet kilku miesięcy. Atrybuty pożyczki w tym przypadku to oczywiście nieduże oprocentowanie, dłuższy okres kredytowania, kwota uzależniona od wartości jaka stanowi zabezpieczenie. Jeśli chodzi o pożyczkę hipoteczną to ona jest dość często preferowana przez klientów biorąc pod uwagę nieduże oprocentowanie.

Komentarze zostały wyłączone.