W Polsce najpopularniejszym sposobem zarządzania oszczędnościami jest zamrażanie środków na lokatach bankowych lub kontach oszczędnościowych. To bez ryzykowne działania, które chronią nasze wolne fundusze przed utratą wartości z powodu wzrostu inflacji. W dodatku jest to także możliwość pomnażania majątku nawet jeżeli lokaty nie oferują bardzo dużych profitów, są za to gwarancją zwrotu kapitału oraz zarobionych odsetek.

Wybierając odpowiednią usługę często kierujemy się nie tylko wysokością odsetek ale także okresem na jaki nasze pieniądze zostaną zamrożone. Większość osób ceni sobie swobodny dostęp do oszczędności dlatego największym zainteresowaniem cieszą się lokaty krótkoterminowe. Depozyty kilkumiesięczne są zdecydowanie częściej wybierane niż te roczne czy nawet kilku letnie. Przyczyn jest wiele, przede wszystkim wiele konsumentów lubi mieć możliwość skorzystania z pieniędzy w przypadku nagłej potrzeby. Dodatkowo obecne stopy procentowe nie są wysokie i oczekując na ożywienie rynku można ulokować pieniądze na miesięcznych lokatach bez obaw, że nasz kapitał ominie atrakcyjniejsze oferty.

Przez długi czas popularne były lokaty jednodniowe, szczególnie dlatego, że dawały możliwość uniknięcia opłaty podatku Belki. Niestety Prawo bankowe zostało pod tym względem zmodernizowane i teraz nawet takie lokaty nie uchronią nas przed uiszczeniem opłaty. Na rynku jednak nadal możemy znaleźć lokaty codzienne, choć są to produkty znacznie mniej znane niż standardowe usługi. Warto przyjrzeć się im bliżej i sprawdzić czy nadal oferują klientom ciekawe rozwiązanie w sprawie oszczędności.

Co oferuje lokata jednodniowa?

Oczywiście największą zaletą takiej lokaty jest praktycznie nieograniczony dostęp do pieniędzy. Jeżeli posiadamy wolne środki ale nie jesteśmy pewni czy za kilka tygodni lub dni będziemy ich potrzebować w innych celach, to z całą pewnością świetne rozwiązanie bez konieczności wypłacania gotówki w trakcie trwania umowy – co często powiązane jest z utratą odsetek. Dodatkowo lokaty jednodniowe chociaż przypominają bardzo konta oszczędnościowe posiadają oprocentowanie podobne, a nawet wyższe niż standardowe lokaty bankowe. Jeżeli zatem będziemy z takich usług korzystać kilka miesięcy może okazać się, że zarobimy więcej niż na tradycyjnej lokacie.

Dla wygody i większej swobody, większość lokat codziennych jest automatycznie odnawiana. Dzięki temu klient nie musi martwić się co zrobić z oszczędnościami i lokata choć jest codzienna ma charakter krótko, średnio lub długo terminowej lokaty, w zależności od tego jak długo będziemy z niej korzystać, z dziennym naliczaniem odsetek. Jest to oczywiście bardzo atrakcyjne i może wielokrotnie zwiększyć nasze zyski w porównaniu do innych ofert gdzie kapitalizacja odsetek przebiega zazwyczaj wraz z końcem umowy.

Gdzie szukać lokaty jednodniowej?

Warto przyjrzeć się bliżej ofercie lokaty jednodniowej Idea Banku, która nosi nazwę Lokaty PING-PONG i posiada wysokie, bo aż 4,0% oprocentowanie, które jest porównywalne do stopy procentowej depozytów krótko i długo terminowych. W majowej ofercie lokat codziennych można zauważyć również Lokatę Bumerang II banku Getin Online, oprocentowaną na 3,5% oraz Millenet z banku Millenium, które posiada oprocentowanie w wysokości 1,8%.  

Komentarze zostały wyłączone.