Ostatni miesiąc roku przez większość spośród nas kojarzona jest ze sporymi wydatkami. Święta Bożego Narodzenia, prezenty, zbliżający się sylwester, planowanie ferii dla dzieci- wszystko to kosztuje. Polacy w stosunku do swoich sąsiadów z zachodniej granicy nie mogą niestety pochwalić się tak dobrymi pensjami. Ratunkiem dla domowego budżetu są więc szybkie kredyty gotówkowe.

Statystycznie na święta wydajemy nawet 1200 zł. Tyle jeszcze do niedawna wynosiła minimalna pensja w naszym kraju. Można jednak pokusić się o stwierdzenie, że Święta Bożego Narodzenia nie przytrafiają się z dnia na dzień. Można by więc było się do nich solidnie przygotować. Porady ekspertów finansów to jedno, a życie drugie. Myśl o odkładaniu na święta pojawia się zbyt późno. Nadchodzi więc grudzień a od 5 do 10 % Polaków udaje się do banku w celu zaciągnięcia kredytu gotówkowego.

Gdy kredyt gotówkowy staje się konieczny, zachowajmy rozsądek. Nigdy nie zadłużajmy się na kwotę większą niż potrzebujemy. Zawsze też dwa razy przeanalizujmy wszystkie wydatki. Jak ognia unikajmy również promocyjnych ofert kredytów gotówkowych, które korzystne są tylko dla banków. Weźmy na przykład jedną ze świątecznych ofert największego banku w Polsce. Organizuje on promocyjną loterię samochodu, ale tylko dla tych Klientów, którzy zdecydują się na kredyt gotówkowy z ubezpieczeniem. Banki właśnie na tego typu ofertach zarabiają najwięcej. Samo ubezpieczenie przy kredycie gotówkowym może zaś kosztować nawet dobrych kilka tysięcy złotych. Wszystko zależy od wysokości pożyczanej sumy. Przy kwocie kilkunastu tysięcy kredytu samo ubezpieczenie może kosztować od 3 do nawet 5 tysięcy złotych. Na tym koszty niekorzystnych kredytów gotówkowych nie mają końca. Klient będzie jeszcze musiał ponieść opłaty związane z prowizją.

Okres przedświąteczny to też okres prawdziwych żniw dla instytucji pozabankowych. Zadłużanie się jednak w tego typu miejscach może odbić się nam czkawką. Oprocentowanie jest niezwykle wysokie, wysokie są również koszty prowizji, marży czy ubezpieczenia. Pożyczki pozabankowe są dedykowane jednak specyficznej grupie Klientów. Sięgają po nie przede wszystkim Ci, którzy nie mogą pochwalić się zbyt dobrą historią kredytową.

Niezależnie od tego gdzie pożyczymy pieniądze, musimy mieć świadomość, że prędzej czy później będziemy musieli je oddać. Składając wniosek kredytowy musimy mieć plan tego jak poradzić sobie z dodatkowym zobowiązaniem, które będzie ciążyć na naszym domowym budżecie. święta i Sylwester szybko miną, a raty kredytu gotówkowego pozostaną. Wszystko jest dla ludzi, również kredyty. Trzeba podchodzić do nich w sposób racjonalny, tak by ciężar comiesięcznych rat pozwalał na swobodne życie. Szanse na tani kredyt gotówkowy wzrosną jeśli zdecydujemy się złożyć wniosek online. Z całą pewnością zapłacimy niższą prowizję. Najlepiej starać się o kredyt w banku, w którym posiadamy konto. Jeśli warunki będą bardzo atrakcyjne, możemy zapomnieć o świątecznych kredytach w tradycyjnych bankach.

Komentarze zostały wyłączone.